مقالات

اهمیت انتخاب صندلی کارمندی مناسب برای کار

اهمیت انتخاب صندلی کارمندی مناسب برای کار

اهمیت انتخاب صندلی کارمندی مناسب برای کار را نباید دست کم گرفت . محیط کار نیازمند وسایل و تجهیزات مختلفی است ، که آن ها را با نام اثاثه می شناسیم . یکی از این اثاثه مورد نیاز و بسیار مهم ، صندلی کارمندی استاندارد است ، که سلامت کارکنان و کیفیت فعالیت هایشان را تحت شعاع قرار می دهد .

در این مقاله علاوه بر این که ، چنین محصولی را مورد بررسی قرار می دهیم ، به اهمیت آن نیز اشاره خواهیم نمود ، لطفا با ما همراه شوید

صندلی کارمندی چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

در طی بررسی اهمیت انتخاب صندلی کارمندی مناسب برای کار ، در ابتدا به معرفی این محصول می پردازیم . در محیط های کاری و اداری هر صندلی که وجود دارد ، به نوعی صندلی کارمندی بوده ، که دارای ویژگی های خاصی است ، در واقع ویژگی های این محصول سبب تمایز آن با سایر محصولات شده ، که به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم ؛

 • راحتی : صندلی کارمندی استاندارد ، راحتی بیشتری را برای کارمندان به ارمغان می آورد . زمانی که نشیمنگاه کارمندان کارکنان استاندارد و اصولی باشد بدون هیچ سختی به فعالیت های خود ادامه خواهند داد و از نشستن آزرده نمی شوند .
 • جلوگیری از آسیب های جسمی : استفاده از صندلی کارمندی استاندارد ، به جلوگیری از آسیب های جسمی مربوط به نشستن طولانی کمک می کند . صندلی با طراحی ارگونومیک می تواند فشار روی نقاط حساس بدن را کاهش دهد و عوارضی مانند درد کمر و گردن را به حداقل برساند ، این نکته به خوبی بیانگر اهمیت انتخاب صندلی کارمندی مناسب برای کار می باشد .
 • پشتیبانی اصولی : صندلی کارمندی استاندارد ، پشتیبانی اصولی برای نشستن مناسب فراهم می کند . این پشتیبانی منجر به تثبیت وضعیت درست بدن کارمندان می شود و از آنها در وضعیت مناسب نگه خواهد داشت ، که عملکرد حرفه ای و کاری ایشان را تحت تاثیر قرار می دهد
 • قابلیت تنظیم : استفاده از صندلی کارمندی استاندارد که قابل تنظیم است ، به هر کارمند امکان تنظیم ارتفاع و زاویه صندلی را می دهد و قطعا راحتی بیشتری را به کارکنان هدیه خواهد داد .

از جمله اهمیت انتخاب صندلی کارمندی مناسب برای کار این است ، که کارمند بر روی یک صندلی اصولی نشسته و فعالیت حرفه ای خود را با کیفیت بهتری انجام می دهد و در نهایت این مجموعه و شرکت به اهداف خود می رسد ، چرا که به صورت غیر مستقیم با انتخاب صندلی توانسته راندمان کارکنان را ارتقا دهد .

صندلی کارمندی چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

چرا به صندلی کارمندی در محیط کار نیاز داریم ؟

در رابطه با بررسی اهمیت انتخاب صندلی کارمندی مناسب برای کار به این نکته اشاره خواهیم ، که چرا یک محیط کاری به صندلی کارمندی احتیاج دارد ، به موارد زیر توجه کنید ؛

 • راحتی و تسهیل در تمرکز : خود را جای کارمندی بگذارید ، که در یک زمان طولانی مجبور از پشت میز بنشیند و کار کند زمانی که صندلی استاندارد نیست و سبب آزار و اذیت فرد می شود . نه تنها کارمند تمرکزی نخواهد داشت بلکه از کار کردن نیز زده می شود و همواره در جستجوی این است که دست از کار بکشد .
 • جلوگیری از عوارض جسمی : استفاده از صندلی کارمندی استاندارد و مناسب به کارمندان کمک می کند ، تا عوارض جسمی ناشی از نشستن طولانی را کاهش دهند . صندلی با پشتی ارگونومیک و داشتن پشتیبان مناسب ، فشار روی نقاط حساس بدن را تا حداقل رسانده و درد و التهاب در ناحیه های مختلف بدن را کاهش می دهد .
 • حفظ حالت اصولی : از جمله بیماری هایی که کارمندان با آن دست و پنجه نرم می کنند ، آسیب هایی است که به ستون فقرات و لگن وارد می شود که متاسفانه ناشی از نشستن غیر اصولی و صد البته طولانی مدت است .

زمانی که یک صندلی استاندارد باشد ، فیزیک بدن را وادار به نشستن به حالت استاندارد می کند و قطعاً این امر سبب شده تا حالت اصولی بدن همواره حفظ گردد .

 • بهبود فعالیت های روزانه : زمانی که یک کارمند هنگام فعالیت بر روی یک صندلی اصولی و استاندارد می نشیند ، هیچ گونه آزار و اذیتی ناشی از نشستن طولانی مدت نخواهد دید و به خوبی می تواند فعالیت های حرفه ای خود را انجام دهد .

توجه به این نکته از جمله نکات مرتبط با اهمیت انتخاب صندلی کارمندی مناسب برای کار بوده ، که مدام به آن اشاره می کنیم . زمانی که یک کارمند بتواند فعالیت خود را به خوبی انجام دهد ، شرکت نیز موفق تر خواهد بود .

در طی بررسی اهمیت انتخاب صندلی کارمندی مناسب برای کار باید این نکته را یادآور شویم ، که کارکنان در پیشبرد اهداف شرکت تاثیرات مستقیمی دارند . اگر یک شرکت بتواند بهترین شرایط را برای کارکنان خود فراهم سازد ، قطعاً با نتایج مثبتی مواجه می شود .

بیشتر بخوانید: خرید صندلی کارمندی

تاثیرات منفی صندلی کارمندی نا مناسب بر محیط کار

در بررسی اهمیت انتخاب صندلی کارمندی مناسب برای کار قصد داریم ، تا به روش برهان خلف عمل کنیم . برای این کار لازم بوده تا نبود یک صندلی استاندارد را در محیط کار ارزیابی نماییم و عواقب آن را بسنجیم به موارد زیر توجه کنید ؛

 • ایجاد ناراحتی و عدم راحتی : صندلی کارمندی نا مناسب می تواند باعث ایجاد ناراحتی و عدم راحتی برای کارمندان شود . نشستن طولانی در جای نا مناسب عاملی بوده تا نیازهای بدن به کلی نادیده گرفته شود و شاهد ایجاد درد و مشکلات در ستون فقرات ، گردن ، کمر ، مفاصل و سایر قسمت های بدن باشیم .
 • کاهش تمرکز و بهره وری : اولین آسیبی که یک صندلی نا مناسب به کارمندان وارد می کند ، از بین بردن تمرکز ایشان بوده که در نهایت به کاهش راندمان و بهره وری آنها می انجامد .
 • افزایش ریسک صدمه : بسیاری از کارمندان به حالت عادی به دلیل عدم رعایت نکات صحیح دچار مشکلات مختلفی در ستون فقرات شده اند ، در صورتی که صندلی ایشان نامناسب باشد این آسیب ها تشدید یافته و شاهد افزایش ریسک صدمه در ایشان خواهیم بود . از این رو اهمیت انتخاب صندلی کارمندی مناسب برای کار را نمی توان نادیده گرفت .
 • خستگی و خستگی : خستگی اولین آیتمی است که یک کارمند به آن توجه می کند ، خستگی است . در صورتی که اندکی احساس خستگی کند ، فعالیت کاری او تا حد زیادی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت . از این رو استاندارد بودن صندلی کارمندی فوق العاده مهم است .

اهمیت انتخاب صندلی کارمندی مناسب برای کار با تعاریف فوق به خوبی تشریح شد ، بر اساس برهان خلف بایستی به بررسی جنبه و بعد مخالف موضوعی بپردازیم و پس از آن اصل موضوع به خوبی درک خواهد شد ، که با استفاده از آن توانستیم به این نتیجه برسیم که صندلی کارمندی استاندارد جز واجبات یک محیط کاری است .

 

تاثیرات منفی صندلی کارمندی نا مناسب بر محیط کار

کلام آخر

در این مقاله به ارزیابی اهمیت انتخاب صندلی کارمندی مناسب برای کار پرداختیم ، صندلی کارمندی بایستی مطابق با استانداردهای تعریف شده طراحی شده باشد و شرایط ایده آلی را برای یک کارمند فراهم نماید .

اگر در جستجوی خرید این نوع صندلی با بهترین کیفیت ممکن می باشید ، مستقیم به سراغ فروشگاه دکومهر بروید ، در این مجموعه انواع صندلی مخصوص کار وجود داشته که شما بر اساس نیازتان می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید .

بیشتر بخوانید: نکات مهم در انتخاب رنگ میز و صندلی اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *