مقالات

اهمیت و مزایای پشتی طبی برای صندلی اداری

اهمیت و مزایای پشتی طبی برای صندلی اداری

پشتی طبی برای صندلی اداری مهم ترین جزء این تجهیز فلزی را تشکیل می دهد ، که وظیفه پشتیبانی از منحنی های بدن را بر عهده دارد . با این که دارای ابعادی کمتر از 30 سانتی متر است ، اما نقش مهمی در سلامت کارمندان دارد .

پشتی های طبی مطابق با ارگونومی بدن افراد طراحی شده اند . این تجهیز در طراحی اکثر صندلی های اداری به کار می رود . کارمندان عزیز می توانند زاویه و ارتفاع این محصول را متناسب با قد خود تنظیم نمایند .

در ادامه به طور کلی درباره خصوصیات و مزایای پشتی های طبی صندلی های اداری صحبت می کنیم ، با ما همراه شوید .

بیشتر بخوانید: اهمیت استفاده از صندلی کارشناسی مناسب

چرا در طراحی صندلی اداری از پشتی طبی استفاده می کنند ؟

پشتی طبی برای صندلی اداری حکم کمربند ایمنی را در ماشین ها دارد . استخوان بندی انسان کاملا در خطی عمود نیست ، بلکه در برخی از قسمت مثل ستون مهره ها ، منحنی هایی دیده می شود .

تغییر شکل قوس کمر ، قوز گردن و … آسیب های جبران ناپذیری برای شما به دنبال دارد . شرکت هایی که در عرصه تولید میز و صندلی مشارکت می کنند ، بایستی به دنبال راه حلی برای حفظ وضعیت بدن در حالت های مختلف باشند .

پشتی طبی برای صندلی اداری بهترین گزینه برای حمایت از ناحیه کمر است . این جزء پارچه ای با ضخامت ناچیز خود می تواند از کمر و ستون مهره ها در برابر فشار و ضربه محافظت می کند . همچنین با اصلاح طرز نشستن شخص در دراز مدت ، تاثیراتی خوشایند بر سلامت او می گذارد .

در اصل به منظور بهبود وضعیت بدن و افزایش راحتی صندلی های اداری از این محصول استفاده می شود .‌با وجود این پشتی دیگر نشستن های طولانی عذاب آور نیست . کارمندان می توانند با تنظیم ارتفاع و زاویه محصول ، حالت نشستن خود را تغییر دهند ، تا عضلات شان تحت فشار نباشد ‌. نشستن های طولانی دردآور است .

پشتی طبی برای صندلی اداری یکی از عناصر اصلی می باشد ، که بر راحتی و ایمنی فرد نقش دارد . تمامی صندلی های اداری موجود در بازار دارای پشتی طبی نیستند . در زمان خرید ، مشخصات محصول را بررسی کنید ، تا از راحتی و استاندارد بودن آن مطمئن شوید .

صندلی اداری مناسب و ایمن

پشتی طبی صندلی اداری چه تاثیری بر سلامت افراد دارد ؟

پشتی طبی برای صندلی اداری تاثیراتی مثبت بر خصوصیات محصول می گذارد . این تجهیز از نظر ابعاد و ضخامت با صندلی ها قابل مقایسه نباشد ، اما ترکیب آن دو ، یک محصول راحتی زیبا را تشکیل می دهد .

در طراحی و ساخت تجهیزات راحتی ، ابزارآلات مختلفی نقش دارد . پشتی ها برترین‌ تجهیزاتی هستند ، که توانایی مقابله با تنش ها را دارند . علاوه بر این با ایجاد وضعیتی استاندارد از سلامت افراد محافظت می کنند .

در طول روز های کاری ، استفاده صحیح از صندلی اداری حائز اهمیت است . پشتی طبی از مهم ترین اجزای این سیستم مکانیکی به حساب می آید ، که در هر حالتی ایمنی شما را الویت قرار می دهد . پشتی طبی برای صندلی اداری بیانگر ایمنی بالای آن محصول است .

این محصول تأثیر به خصوصی بر سلامت افراد دارد . در موارد ذیل به صورت جداگانه تاثیرات آن را بر سلامت افراد شرح می دهیم ، توجه کنید :

 • حفظ استقامت نشستن : استفاده از یک صندلی اداری علاوه بر حفظ استقامت شما از درد و تنگی عضلات پشتی جلوگیری می کند .
 • پشتیبانی از فرم درست بدن : ابن محصول ، فرم درست بدن در حین نشستن را حفظ می کند و فشار اضافه بر روی ستون فقرات و دیگر مناطق بدن را به حداقل می رساند . همچنین از ایجاد مشکلات در قسمت ‌هایی مانند گردن ، کمر ، کمربند لگنی و شانه پیشگیری می کند .
 • کاهش خستگی و استرس : پشتی طبی با حفظ استقامت بدن در طول نشستن ، خستگی و استرس ناشی از تنش دوران کاری را کاهش دهد و به افزایش راحتی کارکنان کمک می کند .
 • افزایش تمرکز و بهبود عملکرد : پشتی طبی برای صندلی اداری نقش محافظتی دارد . این محصول باعث تقویت قدرت تمرکز و بهبود عملکرد آن ها می شود . فرم درست بدن در نشستن نقش مهمی در تمرکز و توجه به وظایف روزمره دارد .
 • جلوگیری از مشکلات اسکلتی _ عضلانی : استفاده از صندلی اداری نامناسب به مشکلات اسکلتی _ عضلانی مانند ؛ مشکلات کمردرد ، درد گردن و درد شانه منجر می گردند . پشتی طبی برای صندلی اداری از کارمندان در برابر مشکلات جسمانی محافظت‌ می کند .
 • بهبود جریان خون : پشتی ها با تصحیح وضعیت فرد در بهبود گردش خون آن ها نیز تاثیر دارند . با جلوگیری از فشار نامناسب روی عروق و عصب ‌ها امکان ابتلا کارمندان به مشکلاتی مانند افتادگی پا یا خم شدن پا ها به حداقل می ‌رسد .
 • و …

پشتی طبی برای صندلی اداری به اندازه ارتفاع مهم و بااهمیت است . در زمان خرید به نوع محصول توجه کنید ، تا با ایجاد محیطی ایمن علاوه بر حفظ سلامت کارمندان خود ، باعث پیشرفته مجموعه شوید .

پشتی پزشکی صندلی اداری چه تاثیری بر سلامت افراد دارد ؟

مزایای پشتی طبی برای صندلی اداری

پشتی طبی برای صندلی اداری ، مهم تر از هر فاکتور دیگری است . این محصول با پرکردن منحنی های بدن ، وضعیت فرد را در حالتی صحیح قرار می دهد . بدن باید تحت هر شرایطی در موقعیتی استاندارد قرار گیرد .

استخوان ها اگر طی یک بازه زمانی طولانی از الگویی نامناسب پیروی کنند ، حالت طبیعی خود را از دست می دهند و همین طور سلامت فرد را به خطر می اندازند . اینگونه پشتی ها برای صندلی اداری یک تجهیز ایمنی قدرتمند است .

این محصول با تصحیح الگوی نشستن فرد ، سلامتی را به او هدیه می دهد . پشتی یک تغییر مثبت در ساختار صندلی ها است . حفظ سلامت ستون فقرات ، بهبود الگوی نشستن درست ، کاهش فشار به ناحیه کمر ، پیشگیری از مشکلات اسکلتی و … آر مزایای بارز این تجهیز راحتی است .

 با بهره گیری از این محصول ، قوانین کار را برای خود و همکارانتان آسان کنید . خستگی جسمانی تاثیر مستقیمی بر عملکرد شما دارد . با بهره گیری از تجهیزات اداری مناسب همچون پشتی طبی برای صندلی اداری بر عملکرد و سرعت العمل خود بیفزایید .‌

بیشتر بخوانید: خرید نیمست اداری

مزایای استفاده از صندلی مناسب

پشتی طبی برای صندلی اداری باید چگونه باشد؟

پشتی طبی برای صندلی اداری ، یک جزء بسیار مهم است . این قطعه پارچه ای باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد ، تا بتواند وزن افراد را تحمل کند . در طراحی صندلی های اداری نمی توان از یک نوع پشتی خاص استفاده کرد ‌.

تجهیزات راحتی از نظر ساختار ، جنس پارچه ، نوع متریال و … متفاوت هستند . طراحان باید متناسب با مدل صندلی ، جنس و نوع پشتی را انتخاب کنند . برای تولید صندلی های اداری ، هزینه بالایی پرداخت می شود .‌

اگر اینگونه پشتی ها غیر استاندارد باشد ، ایمنی و سلامتی فرد نیز در خطر است ‌‌. این تجهیز توانمند باید علاوه بر کیفیت بالا حداقل سه یا چهار یک از ویژگی های زیر را برخوردار باشد .

 • حمایت از منطقه کمر : پشتی با بهبود حالت نشستن شما از آسیب رسیدن به بدن جلوگیری می کند . این جزء باید به خوبی از ناحیه کمر و ستون مهره ها حمایت نماید .
 • اندازه و ارتفاع مناسب : اندازه پشتی باید با قد و ارتفاع شما سازگار باشد . به طور معمول اندازه این تجهیز حداقل 30 تا 48 سانتی متر است ، تا پشت کمر شما پوشش دهد .
 • جنس : پشتی صندلی در جنس های مختلفی تولید می شود ‌. این محصول باید نرم و فشرده باشد ، تا حمایت کافی از ناحیه کمر کند .
 • قابلیت تنظیم و تعویض : پشتی صندلی اداری دارای تنظیمات مختلفی از جمله ارتفاع و زاویه است .

بهترین پشتی صندلی اداری آنی است ، که از شما حمایت کافی کند . برای اطمینان از انتخاب صحیح محصول ، قبل از خرید محصول را تست کنید ، تا از سازگاری آن با بدن تان مطمئن شوید .

استفاده از پشتی برای صندلی های اداری

سخن پایانی

دکومهر از تولید کنندگان بزرگ تجهیزات اداری است ، که در فضای مجازی ، محصولات خود را به صورت اینترنتی به فروش می رساند . با مراجعه به وب سایت او می توانید محصول دلخواه خود را با قیمتی مناسب سفارش دهید .

 بیشتر بخوانید: خرید اینترنتی میز اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *