مقالات

بررسی تاثیرات دکوراسیون اداری بر مشتری

بررسی تاثیرات دکوراسیون اداری بر مشتری

بررسی تاثیرات دکوراسیون اداری بر مشتری سبب شده ، تا محتاط تر یک دکوراسیون را انتخاب کنیم . مشتری ها به ظاهر و فیزیک اداره توجه زیادی دارند و بر عکس کارمندان که به محیط و فضای کار عادت کرده اند و کمتر عکس العمل نشان می دهند ، سریعا با محیط تبادل انرژی خواهند داشت .

پس بهتر بوده ، تا با رعایت تکنیک های مثبت در دکوراسیون داخلی ، یک تبادل خوب را با مشتری ها برقرار سازیم . در این مقاله تاثیر پذیری مشتری ها از دکوراسیون اداره را بررسی خواهیم کرد ، لطفا با ما همراه شوید .

بیشتر بخوانید: خرید میز کار گروهی

چه تاثیراتی دکوراسیون اداری بر مشتری ها می گذارد ؟

در بررسی تاثیرات دکوراسیون اداری بر مشتری قصد داریم ، تا احساسات و کنش هایی که فضای محیط بر مشتریان می گذارد را بیان کنیم ، چه چند نمونه از آن به شرح زیر است ؛

 1. ایجاد اولین تماس : دکوراسیون اداری مناسب می تواند اولین تماس مشتریان با شرکت یا سازمان را متحول کند . یک دکوراسیون زیبا و حرفه ای اعتماد مشتری را بالا برده و او را به ادامه همکاری با سازمان ترغیب می کند .
 2. ایجاد حس راحتی و اطمینان : یک محیط کاری دلنشین و مرتب باعث می شود ، مشتریان حس راحتی و اعتماد به نیروهای فروش و خدمات دهنده داشته باشند . این حس راحتی و اطمینان باعث افزایش رضایت و وفاداری مشتریان خواهد شد . مهم ترین نتیجه بررسی تاثیرات دکوراسیون اداری بر مشتری ، همین آیتم است .
 3. تأثیر بر انگیزه مشتریان : دکوراسیون اداری بر انگیزه و انرژی مشتریان تأثیرگذار بوده و یک محیط کاری شاد و مثبت مشتریان را به وجد آورده و به آن ها انگیزه بیشتری برای همکاری با سازمان می دهد .
 4. تأثیر بر تصمیم گیری : سک نداشته باشید ، که تصمیم گیری مشتریان از دکوراسیون داخلی تأثیرگذار است . یک محیط کاری حرفه ای و با کیفیت سبب شده ، تا مشتری ارتباط بهتری برقرار نماید و برای ادامه همکاری مصمم شود ‌.

نتیجه بررسی تاثیرات دکوراسیون اداری بر مشتری این است ، که دکوراسیون مناسب می تواند تأثیر مثبتی بر مشتریان داشته باشد و به رشد و توسعه سازمان کمک کند . از این رو ، مدیران و صاحبان کسب و کارها باید به شکل مناسبی به طراحی و دکوراسیون محیط کاری خود توجه کنند و از بهترین اثاثه برای این امر بهره جویند .

چه تاثیراتی دکوراسیون اداری بر مشتری ها می گذارد ؟

برقراری ارتباط موثر از طریق دکوراسیون با مشتری ها

اگر به خوبی بررسی تاثیرات دکوراسیون اداری بر مشتری را انجام دهیم ، می توان هدفمند یک چیدمان و دکوراسیون را اجرا کرد و اثرات مثبتی بر روی مشتریان گذاشت ، به موارد زیر توجه نمایید ؛

 1. ایجاد حس خوشایند : از رنگ ها و المان هایی استفاده کنید ، که حس خوشایند و راحتی را برای مشتریان به ارمغان می آورند . انتخاب رنگ های ملایم و آرام می تواند به ایجاد یک محیط آرام و دلنشین کمک کند .
 2. ارائه اطلاعات وضوح دهنده : از طریق دکوراسیون ، می توانید اطلاعات مهم و ضروری را به مشتریان ارائه دهید . استفاده از تابلوها ، نمودارها و دستورالعمل های واضح و جذاب می تواند به مشتریان کمک کند تا به راحتی اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند .
 3. استفاده از فضاهای باز : فضاهای باز و روشن می تواند حس آزادی و ارتباط بیشتر با مشتریان را ایجاد کند . از طریق طراحی دکوراسیونی باز و دسترسی آسان به محصولات و خدمات ، مشتریان را ترغیب به بررسی و خرید محصولاتتان خواهید کرد . نتایج بررسی تاثیرات دکوراسیون اداری بر مشتری اگر به درستی بکار گرفته شوند ، قطعا به سودآوری مجموعه کمک زیادی می کند ‌.
 4. ایجاد تجربه مشتری منحصر به فرد : با استفاده از دکوراسیون خلاق و منحصر به فرد ، می توانید تجربه مشتری را بهبود بخشید . استفاده از المان های نوآورانه و جذاب می تواند به مشتریان احساس کنجکاوی و تعامل بیشتر را القا کند .
 5. تأثیر مثبت با روشنایی : استفاده از نور مناسب و روشنایی مناسب احساس روشنی و انرژی را در مشتریان بیشتر می کند . از نورهای طبیعی و مصنوعی مناسب در دکوراسیون استفاده کنید تا محیط روشن و دلنشین باشد .
 6. استفاده از وسایل راحتی : اگر در محیط کاری از مبلمان اداری و… استفاده کنید ، که خاص مشتریان هستند و فرصتی برای رفع خستگی در اختیارشان قرار می دهند ، قطعا احساس خوبی را به ذهن مشتری های خود القا خواهید کرد ‌.

اگر بررسی تاثیرات دکوراسیون اداری بر مشتری را به خوبی انجام دهید ، با روش ها و ایده های فوق العاده ای مواجه می شوید ، که برایتان سودمند خواهند بود .

تاثیرات منفی که دکوراسیون نا مطلوب بر روی مشتری ها می گذارد

در بررسی تاثیرات دکوراسیون اداری بر مشتری لازم بوده ، تا به نتایج منفی و نا مطلوب یک دکوراسیون غلط نیز اشاره کنیم ؛

 1. دکوراسیون داخلی نا مطلوب می تواند حس ناراحتی و عدم رضایت را در مشتریان ایجاد کند . طراحی نامناسب ، استفاده از رنگ ها و الگوهای نامتناسب و استفاده از المان های ناهماهنگ تواند باعث ایجاد حس بدی در مشتریان می شود .
 2. دکوراسیون داخلی نا مطلوب باعث کاهش اعتماد مشتریان به شرکت یا سازمان می گردد . اگر محیط کاری نظم و تمیزی نداشته باشد ، یا از جنبه های امنیتی ناکافی برخوردار باشد ، مشتریان ممکن است اعتماد خود را به سازمان از دست بدهند .
 3. دکوراسیون داخلی نا مطلوب تصمیم گیری مشتریان را تحت تأثیر قرار داده ، که به ضرر مجموعه می افزاید . اگر محیط کاری به نظر نامرتب یا ناخوشایند بیاید ، مشتریان ممکن است به خرید یا همکاری با سازمان ترغیب نخواهند شد . حتما به بررسی تاثیرات دکوراسیون اداری بر مشتری بپردازید و میزان خطای خود را کاهش دهید .
 4. دکوراسیون داخلی نا مطلوب عاملی کاهنده برای رضایت مشتریان خواهد بود . وقتی که در ظاهر چیزی خوشایند مشتری نیست ، قطعا به سختی به باطن مجموعه اعتماد می کند و احساس آشوب و استرس در افکار مشتری ها هیاهو به پا خواهد کرد .
 5. یک چیدمان و دکور اشتباه باعث کاهش وفاداری مشتریان به سازمان می گردد . اگر مشتریان احساس نکنند که محیط کاری شما بهترین است و نیازهای آن ها را برآورده می کند ، ممکن است به دنبال گزینه های دیگری بگردند .

بنابراین ، برای جلوگیری از ایجاد تاثیرات منفی ناشی از دکوراسیون داخلی نا مطلوب ، بهتر است به طراحی و دکوراسیون محیط کاری خود توجه کنید و از المان ها و رنگ هایی استفاده کنید که حس خوبی را به مشتریان القا می کنند . با بررسی تاثیرات دکوراسیون اداری بر مشتری ، میزان خطا در این امر تا حد زیادی کاهش می یابد .

تاثیرات منفی که دکوراسیون نا مطلوب بر روی مشتری ها می گذارد

کلام آخر

در این مقاله هدف ما بررسی تاثیرات دکوراسیون اداری بر مشتری بود ، با مشتری های خود همزاد پنداری کنید و موقعیت های مختلفی که به واسطه آن قادر به لمس دکوراسیون های مختلف بودید را بررسی نمایید . قطعا به یک سری نتایج مثبت و منفی خواهید رسید ، که شما را در انتخاب سبک دکوراسیون با تردید مواجه می کند .

مجموعه دکومهر بهترین تجهیزات مخصوص محیط اداری را در اختیارتان قرار می دهد و به شما مشاوره های لازم را جهت انتخاب بهترین اثاثه و ایجاد یک ارتباط موثر با مشتریان را خواهد داد .

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت اتاق آکوستیک کم خرج

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *