مقالات

چیدمان میز کار فنگ شویی

چیدمان میز کار فنگ شویی

چیدمان میز کار فنگ شویی به معنای استفاده از تجهیزات ساده جهت طراحی بهتر اتاق های کار است. فنگ شویی علمی، اصول و قواعد آسانی برای طراحی هر چه بهتر ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی پیش پای شما قرار می دهد.

میز و صندلی بر عملکرد شما تاثیر به سزایی دارد. تنهایی استاندارد بودن تجهیزات باعث افزایش بهره وری بیشتر شما از زمان نمی شود، بلکه طراحی دکوراسیون محیط نیز بر قدرت تمرکز فرد موثر است.

در ادامه مبحث درباره نکات و قواعد اصلی فنگ شویی در طراحی میز کار صحبت می کنیم، با ما همراه شوید.

مهم ترین نکات طراحی چیدمان میز کار با فنگ شویی

در این بخش از مقاله چیدمان میز کار فنگ شویی، درباره نکات اصلی طراحی اتاق های کاری با بهره گیری از این علم می پردازیم‌. میز و صندلی از ملزومات ضروری در محیط های کاری به حساب می آیند.

نباید این نوع از تجهیزات کاری را به همان شکل اولیه در ساختمان قرار دهیم. تناسب بین ابزارآلات محیط باعث افزایش قدرت تمرکز شما می شود. به همین دلیل بایستی به چیدمان تخصصی میز ها بپردازید‌.

چیدمان میز کار با استفاده از اصول فنگ شویی به بهبود انرژی و تعادل در محیط کار کمک کند. در زیر چند نکته برای چیدمان این تجهیز اورده ایم، توجه داشته باشید؛

 • موقعیت میز کار: میز کار باید به گونه ‌ای قرار گیرد، که افراد بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. طبق اصول اصلی فنگ شویی، میز کار باید در کنار یکی از دیوار های داخلی قرار بگیرید.
 • موقعیت صندلی: صندلی به گونه ای باشد، که در زمان نشستن از پشت، کمر و گردن افراد حمایت کند و آنها را در وضعیت صحیح نشستن قرار دهد.
 • استفاده از رنگ ‌ها: تناسب رنگ ها در چیدمان میز کار فنگ شویی از اهمیت بسیاری برخوردار است. استفاده از رنگ‌ های آرام و طبیعی مانند؛ سبز یا آبی، آرامشی عجیب به اتاق می بخشند. همچنین، بهره گیری از رنگ ‌های پرانرژی مثل؛ قرمز یا نارنجی در برخی موارد به افزایش انرژی و انگیزه کاری کمک می کند.
 • استفاده از گیاهان: چینش میز کار به استفاده از گیاهان زنده در طراحی دکوراسیون تاکید می کند. اضافه کردن گیاهان زنده به فضای کار می ‌تواند به ایجاد حس طبیعت و آرامش تاثیر داشته باشد. گیاهانی همچون؛ آلوئه‌ ورا یا رومیشکا در تصفیه هوا و بهبود کیفیت محیط تاثیر دارند.
 • و …

مهم ترین نکات طراحی چیدمان میز کار با فنگ شویی

بیشتر بخوانید: پارتیشن اداری نیم قد

اصول اصلی فنگ شویی در چیدمان میز کار

چیدمان میز کار فنگ شویی، زیباترین مدل طراحی دکوراسیون را در ساختمان اجرا می سازد. طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی ساختمان، اصول و قواعد خاص خود را دارد. با بهره گیری از علوم مختلفی مثل فنگ شویی، زیبایی محیط کار را تکمیل کنید. اصول اصلی فنگ شویی در چیدمان میز کار عبارتند از؛

 • میز کار، بخش اعظمی از فضای اتاق را اشتغال می کند. این اصل به شما کمک می کند، میز کار را در زاویه ای قرار دهید، که دید وسیعی به نقاط مهم محیط داشته باشید.
 • رنگ ‌ها در فنگ شویی تأثیر مهمی در انرژی محیط دارند. جهت طراحی میز کار خود از رنگ های آرام مثل؛ سبز و آبی، خاکستری استفاده کنید، تا آرامش افراد در طول کار تضمین شود. تناسب رنگ ها، به‌ میز کار، زیبایی می بخشد.
 • از عناصر طبیعی مثل گیاهان آلوئه ورا، نخل و… در طراحی میز استفاده کنید، تا در دکوراسیون ساختمان نشانه هایی از طبیعت دیده می شود.
 • در فنگ شویی، کاهش اشیاء غیر ضروری و ایجاد فضای تمیز و منظم توصیه می ‌شود. فضای میز کار باید پاک و منظم باشد. در میز کار خود تنها اشیاء و ابزار های ضروری را قرار دهید.
 • نورپردازی مناسب و استفاده از نور طبیعی به ایجاد احساس روشنایی و انرژی کمک می کند. اگر نور طبیعی در دسترس نیست، جهت زیبا سازی چیدمان میز کار فنگ شویی از سیستم های نوری LED بهره بگیرید.

چیدمان میز کار فنگ شویی به شما راهکاری ارائه می دهد، تا با کمترین متریال ممکن، زیباترین طراحی ها را در ساختمان اجرا نمایید.

نقش اصول فنگ شویی در چیدمان اتاق کار
چینش میز کار به شما می اموزد، که چگونه یک طراحی بی نقص در ساختمان یا اتاق خود بنا سازید. اصول فنگ شویی در چیدمان میز کار نقش مهمی ایفا می کند. این علم بر بهبود انرژی و تعادل در محیط های کاری موثر است.

با رعایت اصول اولیه طراحی دکوراسیون که همان قواعد فنگ شویی است، فضایی مناسب و آرامش بخش برای کار فراهم می شود. زیبایی مهم است، اما تناسب بین پوشش و ابزارآلات محیط مهم تر است.

اصول و قواعد فنگ شویی به شما کمک می کند، متناسب با فعالیت تان، میز کار خود را زینت دهید‌‌. از تاثیرات اصلی آن در طراحی های دکوراسیون می توان به موارد ذیل اشاره کرد؛

 • تعادل انرژی: اصول فنگ شویی در تعادل انرژی محیط موثر هستند. این تعادل از طریق توازن بین رنگ ‌ها، اشیاء و فضا ها به دست می آید. به عنوان مثال، استفاده از رنگ ‌های آرام و متناسب با هم و کاهش اشیاء غیر ضروری به تعادل انرژی کمک می کند.
 • تمرکز و تمام‌ توجهی: چیدمان میز کار فنگ شویی به بهبود تمرکز در محیط کار موثر است. موقعیت صحیح میز کار و صندلی، استفاده از رنگ‌ های آرام و تمرکز بر نورپردازی اشاره می کند.
 • افزایش انرژی و خلاقیت: فنگ شویی به افزایش انرژی و خلاقیت در محیط کار کمک می‌ کند. استفاده از رنگ ‌های پرانرژی، نورپردازی مناسب و اضافه کردن گیاهان زنده، انرژی را افزایش می دهد.
 • آرامش و استراحت: این اصل بر آرامش محیط می افزاید. بهره برداری از رنگ های خنثی و خالی کردن فضا از تجهیزات اضافی به ایجاد آرامش در محیط کمک می کند.

با رعایت اصول فنگ شویی در چیدمان میز کار، یک فضای کار هماهنگ، آرام و پرانرژی طراحی کنید. بدین ترتیب میزان بهره وری شما بیشتر می شود و می توانید از رقبای خود پیشی بگیرید.

اصول اصلی فنگ شویی در چیدمان میز کار

برترین ایده های برای طراحی میز کار طبق اصول فنگ شویی

چیدمان میز کار فنگ شویی خاص و منحصر به فرد است. ایده‌ های فنگ شویی برای طراحی میز کار جالب و شگفت انگیز است. این گونه از طراحی ها، با این که بسیار ساده هستند، اما زیبا و مسحور کننده می باشند. جهت دیزاین اتاق کار خود از ایده های ذیل بهره بگیرید؛

 • استفاده از رنگ های متضاد یا هماهنگ: انتخاب رنگ در طراحی میز های کاری بسیار مهم است. از رنگ ‌هایی در طیف های آبی ، سبز، خاکستری، نقره ای و… استفاده کنید.
 • موقعیت صحیح میز کار: میز کار نباید فرد را محدود به فضای خاصی کند. به همین دلیل آن را در کنار پنجره یا دیوار قرار دهید.
 • نورپردازی مناسب: استفاده از نورپردازی مناسب، انرژی و روشنایی را به ساکتین اتاق القاء می کند. اگر امکان بهره وری از نوز طبیعی برای شما میسر نیست، از سیستم های نوری بروز استفاده کنید.
 • حذف ابزارآلات غیر ضروری: حذف اشیاء غیر ضروری، نظمی زیبا در چیدمان میز کار فنگ شویی نتشکیل می دهد.
 • استفاده از فضاهای ذهنی: می‌توانید فضا های ذهنی مانند یک جعبه یا سبد برای نگهداری اشیاء کوچک برای میز خود طراحی کنید.
 • و…

چیدمان میز کار فنگ شویی در زیبایی، نظم و سازماندهی ابزارآلات اتاق نقش دارد. با بهره گیری از این نوع طراحی ها، محیطی زیبا برای کار خود و اعضای گروه تان تدارک ببینید.

برترین ایده های برای طراحی میز کار طبق اصول فنگ شویی

سخن پایانی

قواعد فنگ شویی شاید پیچیده باشد، اما با سلایق اکثر افراد همخوانی دارد. با بهره گیری از این الگوی زیبا، میز کار خود را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید. فروشگاه دکومهر بروز ترین مدل های میز اداری را عرضه می دارد. با مراجعه به این وی سایت، میز و صندلی مد نظر خود را در اجناس اصل سفارش دهید.

بیشتر بخوانید: میز کار گروهی پایه فلزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *