مقالات

کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک؟

کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک؟

کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک؟‌ این سوال بیشتر افراد برای انتخاب بهترین نوع طراحی دکوراسیون آشپزخانه است. کابینت، کمدی مخصوص برای نگهداری از وسایل آشپزخانه می باشد.

صنعت طراحی و تولید این محصول بسیار شیرین و جذاب است. به همین خاطر در همان ابتدای فعالیت خود توانست به راز ساخت انواع کابینت ها دست یابند. سبک های مدرن و کلاسیک از پرطرفدار ترین سبک کابینت است. ترکیب آن با آشپزخانه های کوچک و بزرگ به خصوص ویلایی، جلوه ای زیبا به ساختمان شما می بخشد.

در ادامه درباره مشخصات و ویژگی های اصلی این دو کابینت آشپزخانه صحبت می کنیم.

کابینت آشپزخانه مدرن‌ و ویژگی های آن

پرسش کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک؟ یک راهنمای عالی برای انتخاب بهترین طرح دکوراسیون آشپزخانه است. کابینت آشپزخانه مدرن یک سبک طراحی داخلی است، که از ویژگی‌ های معماری و طراحی جدید برای ایجاد فضایی شیک و عملی در آشپزخانه استفاده می ‌کند.

این گونه از الگو ها، سادگی و زیبایی صنعت طراحی دکوراسیون و کابینت سازی را به تصویر می کشند. کابینت مدرن در مدل و اجناس مختلفی طراحی می شود. معمولا این سری از تجهیزات آشپزخانه از جنس چوب، فایبرگلاس یا PVC است. در ذیل به برخی از ویژگی های بارز آن اشاره می کنیم؛

 • طراحی منحصر به فرد: پرسش کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک؟ انتخاب شما را تحت تاثیر قرار می دهد. این تجهیز دارای طرح ‌ها و شکل‌ های منحصر به فردی است، که باعث تمایز آن ها از سایر سبک‌ ها می ‌شود. از جمله الگو های محبوب آن در کابینت‌ های مدرن می ‌توان به خطوط ساده و مینیمالیستی، استفاده از فلزات و شیشه ‌های شفاف اشاره کرد.
 • جنس و مواد با کیفیت: این دسته از تجهیزات آشپزخانه از مواد با کیفیت بالا ساخته می شوند. اغلب از چوب یا فایبرگلاس به عنوان جنس اصلی استفاده می ‌شود. در برخی موارد از مواد مصنوعی مانند؛ پلاستیک و PVC نیز استفاده می‌ شود.

کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک؟ ویژگی های اصلی این دو سبک را به تصویر می کشد.همچنین، سطوح کابینت ‌ها معمولاً با سنگ های زیبایی نظیر؛ مرمر یا گرانیت تزئین می‌ گردد.

 • سیستم های جدید و بهینه: کابینت‌ مدرن از سیستم ‌های هوشمند و بهینه استفاده می ‌کند. به عنوان مثال، سیستم‌ های باز و بسته شدن آسان در دروازه‌ ها و دراور ها، سیستم‌ های جلوگیری از برخورد درب ‌ها، سیستم‌ های نورپردازی LED و جذب بو و دود در هود آشپزخانه به کار می رود.
 • فضای ذخیره سازی مناسب: سوال کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک؟ را از چند نفر بپرسید. جواب آن می تواند اثر قابل توجهی بر نوع دکوراسیون ساختمان داشته باشد.

این نوع از تجهیزات مدرنیته با ایجاد فضای ذخیره سازی مناسب، به کاربران امکان می‌ دهند، تا لوازم آشپزخانه را به‌ خوبی مرتب و سازماندهی کنند. این کابینت‌ ها شامل دراور ها، قفسه‌ ها، قفسه‌ های سبک و قفسه‌ های بزرگ برای ذخیره ظروف و لوازم آشپزی هستند.

کابینت آشپزخانه مدرن با ترکیب طرح ‌های منحصر به فرد، جنس با کیفیت، سیستم ‌های هوشمند، فضای ذخیره سازی عالی و تزئینات مناسب، به کاربران امکان می‌ دهد، تا در آشپزخانه ‌ای عملی و زیبا غذا های خود را آماده کنند.

سوال کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک؟ جنبه های مختلفی از طراحی داخلی ساختمان را مد نظر قرار می دهد. با جست و جو درباره این دو سبک طراحی، بهترین الگوی روز را برای دیزاین فضای آشپزخانه خود انتخاب کنید.

کابینت آشپزخانه مدرن‌ و ویژگی های آن

کابینت کلاسیک و ویژگی های آن

در این بخش از مقاله کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک؟ به معرفی طرح کلاسیک و شرح ویژگی های آن می پردازیم. کابینت کلاسیک یکی دیگر از الگو های ساخت این محصول است، که از ویژگی ‌های قدیمی و شیک برای ایجاد فضایی کلاسیک و زیبا در آشپزخانه استفاده می ‌کند.

این نوع کابینت‌ ها برای بهبود عملکرد و ظاهر آشپزخانه طراحی شده اند. طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه باید آرامش را به محدوده حکم رانی بانوی خانواده برگرداند. از آن جایی که این سری از محصولات الهام گرفته شده از طرح های قدیمی است، آرامش فراوانی در محیط حکم فرما می کند. از ویژگی های بارز کابین کلاسیک عبارتند از؛

 • طراحی با روحیه قدیمی: کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک؟ بسته با نیاز و سلیقه فرد دارد. این محصول از طرح ‌ها و شکل ‌های با روحیه قدیمی پیروی می کند. در این سری از الگو ها از چوب، حکاکی ‌های اسلیمی، جزئیات سنگین بهره برداری می شود.
 • استفاده از جنس و مواد با کیفیت: کابینت‌ آشپزخانه سری کلاسیک اغلب از جنس چوب است. این تجهیز از چوب بلوط، درخت راش، تیک و کریستال تولید می شود. همچنین، سطوح کابینت ها معمولاً با سنگ‌ های طبیعی مثل؛ مرمر یا گرانیت مزین می گردد.
 • جزئیات زیبا: این محصول با استفاده از جزئیات زیبا، جذابیت و شیکی بیشتری به آشپزخانه اضافه می ‌کند. به عنوان مثال، قفسه ‌های زیبا و چیدمان کتاب ‌ها، گوشه‌ های طراحی شده برای دسترسی به لوازم آشپزی کاملاً در تزئینات کلاسیک قرار دارند.
 • استفاده از رنگ ‌های زنده: مقاله کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک بسیار وسیع و گسترده است. کابینت‌ کلاسیک با استفاده از رنگ ‌های زنده و جذاب، به آشپزخانه زیبایی خاصی می بخشد. به عنوان مثال، رنگ ‌هایی مانند؛ زرد، طوسی، قرمز و صورتی پررنگ معمولاً در این سری از تجهیزات آشپزخانه به کار می رود.

کابینت آشپزخانه کلاسیک با ترکیب طرح‌ های با روحیه قدیمی، جنس با کیفیت، جزئیات زیبا و استفاده از رنگ ‌های زنده، محیطی نوستالژی برای میزبانی از خانواده تان در خانه فراهم می سازد.

بیشتر بخوانید: میز مدیریتی

تفاوت های اصلی کابینت آشپزخانه مدرن با کلاسیک

در این بخش از مبحث کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک؟ به ذکر تفاوت های این دو سبک می پردازیم. کابینت ها مدل های مختلفی دارند، اما تمامی آن ها برای استفاده در فضای آشپزخانه مناسب نیستند.

کابینت کلاسیک و مدرن بهترین سبک هایی هستند، که از کمد های معمولی آشپزخانه، یک اثر هنری شیک و کاربردی خلق می کنند. برای زیبا سازی فضای ساختمان، باید از شکیل و زیبا بهره بگیرید.

برای این که در انتخاب سبک طراحی داخلی مجموعه، مردد نشوید، به شرح تفاوت های این دو الگوی ساخت می پردازیم. موارد ظاهر تفاوت های این رو سبک و وجه تمایز آن ها را نشان می دهد؛

 • طرح و ظاهر: سوال کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک؟ قبل از اجرای تجهیز در ساختمان، در نظر بگیرید. کابینت آشپزخانه مدرن به طرح ‌های ساده، خطوط روان و جزئیات مینیمال تمایل دارد. در حالی که کابینت های سری کلاسیک شامل؛ طرح ‌های پیچیده‌ تر، خطوط منحنی و جزئیات زیادی هستند.
 • مصالح استفاده شده: کابینت مدرن اغلب از مصالح مدرن مانند؛ چوب MDF، فلزاتی مثل؛ استیل ضد زنگ و شیشه است. در حالی که مدل های کلاسیک آن از مصالح سنتی نظیر چوب Massif، راش و سنگ ساخته می شود‌.
 • رنگ ‌ها: در سبک های مدرن معمولاً از رنگ ‌های نیمه تیره و خنثی مانند؛ سفید، خاکستری و مشکی استفاده می‌ کند. در حالی که کابینت کلاسیک از رنگ ‌های گرم و غنی همچون؛ قهوه‌ ای، قرمز و طلایی به کار می رود.
 • جزئیات و تزئینات: پرسش کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک؟ بیانگر چگونگی طراحی ها آشپزخانه ها با این نوع از تجهیزات است. در تجهیزات مدرن به جزئیات ساده تمرکز می ‌کنند. استفاده از دستگیره‌ ها و دکمه‌ های نیمه گمشده یا یکپارچه با سطح کابینت معمولاً مشاهده می‌ شود. از طرفی، کابینت کلاسیک شامل تزئینات بیشتری مانند؛ تایل ها، نقوش گلی، حلقه ‌ها و دستگیره‌ های ظریف هستند.

کابینت آشپزخانه مدرن با تمرکز بر سادگی، خطوط روان و مصالح مدرن به آشپزخانه یک ظاهر مینیمال و شیک می ‌بخشد. در حالی که کابینت کلاسیک با تمرکز بر جزئیات، مصالح سنتی و طرح‌ های پیچیده در آشپزخانه، صمیمیت و شادابی را به فضای ساختمان اعطاء می کند.

کابینت آشپزخاته مدرن یا کلاسیک؟ شایددر ظاهر یک سوال معمولی است، اما در حقیقت ایمنی، زیبایی و نظم فضای ساختمان را تضمین می کند. انتخاب بین این دو سبک داخلی، بستگی به سلیقه شما و همچنین طراحی کلی آشپزخانه دارد.

 

تفاوت های اصلی کابینت آشپزخانه مدرن با کلاسیک

کابینت مدرن مناسب چه آشپزخانه هایی است؟

پرسش کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک؟ بیشترین تأثیر را بر انتخاب شما دارد. کابینت مدرن برای آشپزخانه‌ هایی با سبک مدرن و کنونی مناسب است. اگر طراحی آشپزخانه ‌ی شما به روز یا دارای خطوط و نقش نگار های ساده می باشد، این دسته از تجهیزات بهترین گزینه پیش روی شما هستند.

زیبایی و جلوه آشپزخانه، سلیقه ی بانوی خانه را نشان می دهد. اگر شما فردی امروزی هستید و از شلوغ کاری خوش تان نمی آید، سبک مدرن به شما کمک شایانی می کند.

در این گونه از کابینت ها با استفاده از مصالح مدرن، خطوط ساده و مینیمال، رتگ های نیمه تیره و خنثی و… به دکوراسیون داخلی ساختمان زینت می بخشند. در جواب سوال کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک؟ باید گفت، که نوع آن به سلیقه و سبک دکوراسیون آشپرخانه بستگی دارد.

 

کابینت مدرن مناسب چه آشپزخانه هایی است؟

کابینت کلاسیک مناسب چه آشپزخانه هایی است؟

کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک؟ هر دو به شکلی تغییری در جلوه ساختمان ایجاد می کند. کابینت کلاسیک برای آشپزخانه‌ هایی با سبک مجلل و ارزشمند مناسب است. اگر آشپزخانه ‌ی شما دارای طراحی کلاسیک، معماری بالا یا خطوط منحصر به فرد می باشد، طرح کابینت کلاسیک با تزئینات مناسب و الگو های چوبی بهترین انتخاب می باشد.

این سبک در نظر بسیاری از افراد شلوغ و بی نظم باشد، اما در واقع فضایی آرامش بخش برای کار آشپزی ایجاد می کند. با بهره گیری از الگو های کلاسیک به فضای آشپزخانه روح ببخشید.

اگر خواهان طراحی دکوراسیون با ویژگی هایی مثل؛ تزئینات با جزئیات مینیمال، رنگ های نسبتا گرم، معماری های قدیمی، جزئیات فلزی با نقش های برجسته می باشید، این دسته از کابینت ها را به شما پیشنهاد می دهیم.

کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک؟ یک سوال جامع است، که به صورت جزئیات ویژگی و مشخصات این دو سبک را شرح می دهد. این دسته از کمد ها، زیبایی و نظم را به فضای آشپزخانه شما اعطاء می کنند.

 

سخن پایانی

در مقاله فوق به سوال کابینت آشپزخانه مدرن یا کلاسیک؟ پاسخ دادیم. اگر به دنبال طرحی شیک برای طراحی داخلی فضای آشپرخانه هستید، مطالب فوق را بخوانید. علاوه بر آن می توانید در طول ساعات کاری به صورت غیر حضوری با کارشناسان ما در دکومهر ارتباط داشته باشید. آنان به شما کمک می کنند، تا متناسب با متراژ محیط و سلیقه تان، بهترین نوع کابینت کلاسیک یا مدرن را سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *