دسته‌بندی نشده

5 روش برای مرتب کردن میز کار چیست؟

5 روش برای مرتب کردن میز کار چیست

آیا مرتب کردن میز کار برای شما هم کاری سخت و بسیار مشقت بار است؟ امکان دارد، شما هم جزئی از این افراد باشید! شاید که دلیل اصلی چنین مسئله ای عدم وجودِ اطلاعاتِ کافی در ارتباط با تمیز و منظم نگاه داشتنِ میزهای اداری باشد. ما کنار شما آمده ایم، تا 5 روش برای مرتب کردن میز کار را بررسی کنیم.

قطعاً شما با به انجام رساندنِ چنین کارهایی می توانید، به یک میز مرتب، تمیز و دوست داشتنی دَست یابید. پس برای کسبِ اطلاعاتِ بیشتر در این زمینه با ما در ادامه این مطلب از دکومهر همراه باشید.

راه حل هایی در راستای تمیز و مرتب کردن میز کار!

همیشه خدا تمیز کردن و مرتب نگاه داشتن میزهای اداری کاری سخت و بسیار دشوار است! ولی تنها با کمی نظم و ایده هایی نوین می توانید، در این راستا به هدفِ خود دَست یابید. برای رسیدنِ به نتیجه ای مطلوب و دلخواه در این زمینه روش هایی بسیار وجود دارد. ولی یک مسئله در این میانه ها مهم تر بوده و شما باید بدان توجه کنید. آنهم استمرار و ادامه تمیز و مرتب نگه داشتن میز کار است!

پس شما نباید تنها به ‌5 روش برای مرتب کردن میز کار توجه داشته باشید. بلکه با به کارگیری این روش ها تلاش در استمرار مرتب بودنِ خود هم بکنید‌! ما در ادامه این مطلب از خود در دکومهر به شما خواهیم گفت، که چگونه میز کاری خود را مرتب کنید‌‌‌؛

راه حل هایی در راستای تمیز و مرتب کردن میز کار!

·         یک فضای شخصی برای خودتان در نظر بگیرید!

چرا لازم است، یک فضای شخصی برای خودمان در نظر بگیریم! در واقع وجودِ چنین فضاهایی می تواند، به شما در مدیریت بهتر کارهایتان کمک شایانی کند. ولی گاهاً چند نفر به حالت مشترک از میز کار استفاده می کنند. در چنین حالاتی اغلب در نظر گرفتن فضای شخصی کاری سخت و دشوار می شود.

بیایید، به دور از 5 روش برای مرتب کردن میز کار راحت تر با هم صحبت کنیم. زمانی که چند نفر به حالت اشتراکی با هم برروی یک میز کار می نمایند، چالش ها و سختی ها چند برابر می شود. دیگر شما نمی توانید، مرتب کردن میز کارتان را دائماً انجام بدهید!

اگر که شما از وسیله هایی به صورت روزمره استفاده نموده و در پایان برروی میز اداری رها کرده و بروید، چه بَل بَشویی می شود‌! چند نفر به صورت همزمان این کار را انجام بدهند! در چنین حالاتی شتر با بار خود برروی میز گُم می شود. پس همین حالا شما باید به فکر تهیه باکس هایی باشید. این نیز یکی از ‌5 روش برای مرتب کردن میز کار است. چنین باکس هایی برای قرار دادنِ وسایل دَم دستی که در هر ساعت مورد استفاده قرار می دهید، بهترین گزینه است.

با انتخاب باکس هایی زیبا و جادار قطعاً شما از بی نظمی نجات پیدا کرده و به یک میز مشترک منظم دَست خواهید یافت. تمیز و مرتب نگاه داشتن میزهای کار گروهی یکی از دشوارترین کارها محسوب می شود. هرچقدر که شما تمامی تلاش خود را بکنید، بازهم سخت است. مثلاً زمانی که پنج نفر از یک میز استفاده کرده و حداقل هر نفر دو وسیله برروی میز قرار بدهند، چه می شود!

ولی شما با در نظر گرفتن 5 روش برای مرتب کردن میز کار قطعاً به نتیجه ای بهتر می رسید. پس از همین حالا برنامه ریزی کرده و جهتِ خرید باکس هایی زیبا برای قرار دادنِ وسیله های اضافی خودتان اقدام کنید.

·         میز کار را هر روز مرتب کنید!

ما به این نکته در قسمت فوقانی متن اشاره ای کوتاه داشتیم! اینکه شما باید در تمیز و مرتب کردن میزها پیوستگی و استمرار داشته باشید. البته پیوستگی و استمرار در ارتباط با تمامی مسائل و اهداف صدق می کند. پس حتماً برای مرتب نگاه داشتن میز اداری تمامی تلاش خود را بکنید، تا از آشفتگی و به هم ریختگی آن پیش گیری نمایید.

شما باید هر روز به عنوان یکی از 5 روش برای مرتب کردن میز کار آن را تمیز کنید. کاری ندارد، تنها باید زمانی خاص برای انجام چنین کاری در نظر بگیرید. البته توصیه ما به شما این است، که تمیز و مرتب کردن میز خود را در ساعات اوّلیه کار یا پایان روز کاری انجام بدهید.

در نظر داشته باشید، که اگر این کار به گونه ای مداوم انجام گردد به نتیجه ای بسیار دلپذیر و خوب دَست خواهید یافت. از سویی دیگر اگر که شما به صورت روزانه تنها15  دقیقه به مرتب کردن میزتان اختصاص بدهید، دیگر در طول هفته آشفته و سردرگم نخواهید بود.

تنها به نکات موجود در این زمینه توجه داشته، تا میز را به بهترین نحو ممکن سامان ببخشید. اینگونه روحیه کاری شما هم دوچندان خواهد شد! ما در ادامه متن به سه روش دیگر هم اشاره می کنیم. پس همچنان ما را ترک نکرده و همراهی‌مان کنید.

محصول پیشنهادی: میز کار گروهی

·         برای انجام کارهای خود یک برنامه ریزی محکم داشته باشید!

انجام برنامه ریزی یکی دیگر از 5 روش برای مرتب کردن میز کار است! البته تنها وجودِ برنامه ریزی به شما در این راستا کمک نخواهد کرد. تنها به حالتی غیر مستقیم به شما در راستای تمیز و مرتب نگه داشتن میز کار کمک رسانی می نماید.

در واقع زمانی که شما انجامِ کارها را برنامه ریزی نموده و بَر اساس اولویت بندی ها پیش بروید، گویا در حالِ مرتب نگاه داشتن میز کار خود هستید. به گونه ای که از هر وسیله ای در قسمتِ خاصی بهره گرفته و بعد از استفاده از آنها و سَر جای خود قرار دادنشان به سراغ وسیله هایی دیگر و انجامِ کار بعدی می روید.

ولی اگر که شما چندین کار را به صورت همزمان انجام بدهید، ناگهان به خود آمده و می بینید، روی میزتان مملوء از وسایل رنگا رنگ شده است. پس یکی دیگر از 5 روش برای مرتب کردن میز کار انجام برنامه ریزی و اولویت بندی انجامِ کارهای خود می باشد.

       برای انجام کارهای خود یک برنامه ریزی محکم داشته باشید!

·         تا جای ممکن به صورت دیجیتالی کار کنید!

آیا می دانید، که منظور ما از دیجیتالی کار کردن چیست! در واقع مهم ترین عامل برای به هم ریختگی میزها وجودِ تعداد کاغذها و دفترچه یادداشت های بسیار است. انباشتن و نگهداری از اسناد و مدارک، پرونده های کاغذی و… کاری بسیار سخت محسوب می شود. پس یکی از 5 روش برای مرتب کردن میز کار این است، که چنانچه اسناد و مدارک موجود چندان اهمیت ندارد از آنها اِسکن تهیه کنید. سپس کاغذها را دور بریزید.

دیجیتالی کردنِ اسناد و مدارک کمک شایانی به بازتر شدنِ محیط ذخیره سازی پرونده های غیر مهم می نماید. پس تمامی اسناد خود را اِسکن نموده و همراه با نام و تاریخ درون لپ تاپ خود ذخیره بنمایید. علاوه بَر تمامی اینها پیدا کردنِ پرونده دیجیتالی بسیار راحت تر از نوعِ کاغذی خواهد بود.

·         بهتر است، دو جعبه در کنار میز کار خود قرار بدهید!

حال یکی دیگر از 5 روش برای مرتب کردن میز کار قرار دادن دو جعبه در کنار میز اداری است! در چنین موقعیتی شما باید دو یا چند جعبه را در کنار میز خود جای بدهید. یکی از جعبه ها به کارهایی اختصاص داده بشود، که شما آنها را انجام داده اید. حال جعبه بعدی به کارهایی اختصاص یابد، که شما آنها را انجام نداده یا نیمه تمام رها نموده اید.

در چنین مواقعی شما می توانید، به نوبت کارها را انجام داده و یکباره تمامی پرونده ها را روی میزتان نریزید. شاید که شما چنین تصوراتی داشته باشید، این کار قدیمی شده و چندان به درد ما نمی خورد. ولی این ایده ساده و به نسبت قدیمی می تواند، شما را از دریایی مشکلات و چالش ها نجات بدهد.

اگر که دوست دارید، در رابطه با نام این شیوه از 5 روش برای مرتب کردن میز کار آشنا شوید، به دو جعبه شهرت دارد. به شما پیشنهاد می کنیم، برای یکبار هم که شده این کار را انجام بدهید. در زمانِ خرید جعبه ها به جنس و نوعِ میزهای خود توجه داشته باشید. زیرا خرید جعبه هایی چوبی برای میزهایی با پایه هایی فلزی و… چندان جلوه بصری زیبایی نخواهد داشت.

میز به هم ریخته چه تأثیری برروی انجام کارها دارد!

مسلماً وجودِ میزی نامرتب و به هم ریخته انجام کارهای گوناگون را برای شما سخت تر و پیچیده تر می نماید. تصور کنید، شما ندانید که وسایل ضروری را در کدام نقطه از میز کار خود قرار داده اید. قطعاً داشتن میزی تمیز و منظم مستلزم رعایت تک به تک 5 روش برای مرتب کردن میز کار است.

به همین خاطر است، که مرتب بودنِ میزها اهمیت پیدا کرده است و تمامی کارمندان به دنبال راه کارهایی مؤثر می روند. اینگونه حتماً شما کارهای خود را در مدّت زمانی کوتاه انجام داده و زودتر راهی خانه‌تان می شوید. ما این اطمینان خاطر را به شما می دهیم.

 

میز به هم ریخته چه تأثیری برروی انجام کارها دارد!

سخن آخر

دوستانِ عزیز ما در طول این مطلب از خود سعی کردیم، شما را با 5 روش برای مرتب کردن میز کار آشنا نماییم. برای خودتان یک فضای شخصی در نظر گرفته، میز خود را هر روز مرتب نموده و برای انجام کارهایتان برنامه ریزی کنید. همچنين می توانید، پرونده ها را دیجیتالی نموده و از چند جعبه در کنار میز اداری بهره گیرید.

امیدواریم که اطلاعات ارائه شده در طول این مطلب از خود در دکومهر برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. البته شما در صورت وجودِ سؤالات بیشتر می توانید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *