مقالات

صندلی های ارگونومیک چه ویژگی هایی دارند؟

صندلی های ارگونومیک چه ویژگی هایی دارند؟

بسیاری از افراد ساعت ها وقت خود را صرف کار در پشت میز می کنند که اگر صندلی آنها مناسب نباشد آسیب های بسیاری به بدن آنها وارد می شود پس باید صندلی مناسب و ارگونومیک انتخاب کنند که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی صندلی های ارگونومیک چه ویژگی هایی دارند می پردازیم.

ویژگی های صندلی ارگونومیک

یکی از دلایلی که باعث شده تا صندلی های آرگونومیک بسیار پر فروش باشد ویژگی های آن می باشد. در ادامه به برخی از ویژگی های این صندلی پر طرفدار اشاره خواهیم کرد.

ارتفاع قابل تنظیم صندلی

یکی از موارد مهم در صندلی های ارگونومیک چه ویژگی هایی دارند ارتفاع قابل تنظیم صندلی است که این نوع صندلی دارای اهرم بالابر است و افرادی که روی صندلی می نشینند به راحتی می توانند صندلی را تنظیم کنند . ارتفاع نشیمنگاه باید بین ۶/۴۰ تا ۳/۵۳ سانتیمتر از کف باشد و در اصل ساعد شما باید با میز در یک سمت و راستا باشد و حتی اگر پاهای شما به زمین نرسد شما می توانید از یک زیرپای استفاده کنید.

قابلیت چرخش

از ویژگی های مهم صندلی های ارگونومیک قابلیت چرخش آن می باشد که به قسمت های مختلف میز دسترسی دارد و فشار زیادی به صندلی وارد نمی شود و به راحتی می چرخد و مانور می دهد.

دسته های قابل تنظیم

یکی دیگر از موارد مهم در صندلی های ارگونومیک چه ویژگی هایی دارند دسته های قابل تنظیم است که دسته ها از آلیاژهای مقاوم و سخت می باشد که با چرم و پلاستیک نرم پوشیده شده است و دسته ها طوری تنظیم شده که در نزدیک بدنه صندلی است و شما احساس راحتی می کنید و شانه ها در آن راحت هستند که به همین منظور برای اطلاع از مشخصات  صندلی ارگونومیک شما می توانید با کارشناسان شرکت دکومهر به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید و مشاوره بگیرید.

صندلی های ارگونومیک چه ویژگی هایی دارند؟

پایه مرغوب

پایه این نوع صندلی از آلومینیوم یا پلاستیک صیقل شده است که صندلی روی آن محکم و واژگون نمی شود و شما با خیال راحت روی صندلی قرار می گیرید .

عرض و عمق صندلی

یکی دیگر از موارد مهم در صندلی های ارگونومیک چه ویژگی هایی دارند بررسی عرض و عمق صندلی است که این صندلی ها دارای لغزنده می باشند و به راحتی دست در آن حرکت می کند . فضای بین پشت زانوها و صندلی باید به اندازه ۳ انگشت باشد و عرض آن بین ۴۳ تا ۵۱ سانتیمتر است .

تکیه گاه کمری قابل تنظیم

یکی دیگر از ویژگی های اساسی و مهم صندلی های ارگونومیک تکیه گاه آن می باشد که قابل تنظیم است و باعث راحتی ناحیه کمر و ستون فقرات می شود . بیشتر وزن بالای بدن از روی کمر و دیسک از طریق این صندلی ها برداشته می شود که این تکیه گاه از کمر و ستون فقرات حفاظت می کند و پشت صندلی با ستون فقرات قابل تنظیم است . استفاده از این نوع صندلی به ستون فقرات و کمر آسیب نمی رساند و انتخاب این نوع صندلی بهترین گزینه برای مراقبت از کمر شما می باشد.

متریال با کیفیت

یکی دیگر از ویژگی های مهم صندلی ارگونومیک متریال با کیفیت است که این مواد اولیه باید مرغوب و مناسب باشد و دارای پارچه های ضد حساسیت و الکتریسته  از چرم تا مخمل و غیره برای نشمین صندلی متفاوت می باشد و از گرما و عرق کردن جلوگیری می کند.

پد مناسب گردن

این پد فضای بین گردن و صندلی را پر می کند و فشار از روی مهره گردن برداشته می شود و هیچ وقت گردن درد نمی گیرید.

چرخ های مناسب

چرخ های صندلی ارگونومیک هم دارای سختی و نرمی هستند یعنی اگر از این صندلی ها بر روی فرش یا موکت استفاده کنید چرخ های آن سخت ولی اگر بر روی سرامیک یا سنگ استفاده کنید چرخ های آن نرم می باشد .

خرید صندلی ارگونومیک

از ضروریات و تجهیزات مهم یک محیط کار داشتن صندلی مدیریتی راحت می باشد که دارای رنگ بندی مناسب و امکانات جانبی و با توجه به سلیقه مشتریان تولید می شود که به همین منظور شما می توانید برای خرید این صندلی ها به سایت شرکت دکومهر مراجعه و نحوه خرید این صندلی ها را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

در مورد صندلی های ارگونومیک چه ویژگی هایی دارند صحبت کردیم که استاندارد بودن و ارگونومیک بودن این صندلی ها یعنی همه اصول و شرایط را به بهترین وجه برای صندلی ها فراهم کنیم و تمام نکات ایمنی و رفاهی در آن رعایت شود که به همین منظور شما می توانید با شرکت دکومهر ارتباط و از نحوه سفارش این صندلی ها اطلاع حاصل کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون دفترکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *